Вести што го содржат тагот ЕП 2022

Македонија без шанса против светскиот првак

Македонија убедливо поразена на дуелот со светскиот првак Данска

Прочитај повеќе

Кузмановски: Се срамам да излезам пред навивачите

Репрезентацијата на Македонија нема да има добар резултат на тековното Европско првенство

Прочитај повеќе

Македонија за жал, втор пат поразена

Македонија поразена и на вториот натпревар, си оди дома по првиот круг

Прочитај повеќе

Талески: Бевме спремни за секоја нивна акција, но...

Македонија одигра над очекувањата, но не успеа да стигне до бодови со Словенија

Прочитај повеќе

Македонија пружи машка борба, но остана без бодови

Македонија го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Унгарија

Прочитај повеќе