Вести што го содржат тагот ЕП 2022

Металари и Николовски на ЕХФ ЕУРО Македонија 2022

Македонски судии ќе делат правда на европскиот шампионат што во ноември ќе се одржи во Македонија, Словенија и Црна Гора

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Химната за ЕП Македонија, Словенија, Ц. Гора

Погледнете го спотот и послушајте ја песната што ќе биде химна на ЕП 2022

Прочитај повеќе

(Нај)атрактивната Холанѓанка не доаѓа во Скопје!

Голманот на ЧСМ Букурешт нема да игра за Холандија на ЕП Македонија

Прочитај повеќе

Атрактивно ЕП: Во Скопје доаѓаат Франција, Холандија и Романија

Супер тешка, но и многу атрактивна група во Скопје

Прочитај повеќе

Mакедонија денеска во ждрепка за ЕП 2022

Сениорките се враќаат на големата сцена и тоа во улога на домаќини на Европско првенство

Прочитај повеќе