Вести што го содржат тагот ППД Загреб

ППД Загреб го носи Жељко Муса

ППД Загреб почна да прави тим за следната сезона

Прочитај повеќе

Позитивни и во Нант и во ППД Загреб, мечот одложен

Нант и ППД Загреб побараа и добија одложување на нивниот меч од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Червар се врати во ППД Загреб

Лино Червар има нова функција во ППД Загреб

Прочитај повеќе

Неславно деби на Владо Шола

Барса доминираше над хрватскиот првак

Прочитај повеќе

Шола и Червар го менуваат Вори

ППД Загреб имал спремна замена за Игор Вори

Прочитај повеќе