Вести што го содржат тагот ППД Загреб

СЕХА: Загреб не доаѓа во Битола

Службено е решен натпреварот меѓу Пелистер и ППД Загреб

Прочитај повеќе

СЕХА „Ф4“ без Вардар или без Загреб!

Еден од вечните учесници на Фајнал фор во СЕХА, во септември ќе си седи дома

Прочитај повеќе

Прекинато првенството на Хрватска!

Mесец и пол ќе мируваат терените во Хрватска

Прочитај повеќе

ППД Загреб побара прекин на првенството!

Дали е на повидок нова драма во хрватскиот ракомет?

Прочитај повеќе

ППД Загреб службено елиминиран од ЛШ

Хрватскиот тим нема да го игра двомечот со Флензбург

Прочитај повеќе