Вести што го содржат тагот ППД Загреб

Не се дава неосвоениот бастион - ППД Загреб пак е шампион

Од 31 првенство, 31 пат истиот клуб е шампион

Прочитај повеќе

Нексе носи уште еден топ играч!

ППД Загреб следната сезона ќе биде на многу сериозен испит. Нексе се засилува со многу подобри играчи

Прочитај повеќе

Чупиќ го среди Нексе, Загреб пред нова титула

Во Хрватска ништо ново

Прочитај повеќе

Борозан се враќа во Загреб?

Нова епизода во сапуницата наречена Вуко Борозан

Прочитај повеќе

Висла го расплака ППД Загреб

Тежок удар доживеа хрватскиот шампион во групната фаза на ЛШ

Прочитај повеќе