Вести што го содржат тагот ППД Загреб

ППД Загреб елиминиран од ЛШ

Вардар и Елверум ќе играат меч без резултатско значење

Прочитај повеќе

Талески го „запечати“ ППД Загреб

Тежок натпревар одиграа Вардар и ППД Загреб во Скопје вечерва

Прочитај повеќе

Доаѓа најважниот меч за Вардар во ЛШ

Следува расплетот во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Трансфер во ППД Загреб, менуваа лев бек

Најголемиот ривал на Вардар во ЛШ со нов лев бек

Прочитај повеќе

Вардар пак поразен, „висат“ елиминациите

Вардар поразен во Загреб, сега следи потешкиот пат кон елиминациите

Прочитај повеќе