Вести што го содржат тагот ППД Загреб

Се разделија Загреб и Вуко Борозан

Поранешниот играч на Металург и Вардар, нема да ја почне сезоната во ППД Загреб

Прочитај повеќе

Веспрем победи во Задар и се израмни со Вардар

Веспрем е победник на 11 издание на СЕХА лигата.

Прочитај повеќе

Додиќ пристигна во Загреб

МВП на ЕХФ Еуро, Стефан Додиќ ќе биде нов член на ППД Загреб

Прочитај повеќе

Дибиров: Среќен сум што дојдов во Загреб, клуб со таква историја

Прва изјава на Дибиров како играч на ППД Загреб

Прочитај повеќе

ППД Загреб елиминиран од ЛШ

Вардар и Елверум ќе играат меч без резултатско значење

Прочитај повеќе