Вести што го содржат тагот Пелистер

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Работник против Металург, Бутел против Пелистер

Денеска ќе се води решавачката битка за второто место во првенството

Прочитај повеќе

Прифатена оставата на Димитровски, Петковиќ ќе остане уште малку

Прифатена оставката на Димитровски, Петковиќ ќе биде тренер најмалку до среда

Прочитај повеќе

Петковиќ: Човечки (е) да се разделиме со Пелистер

Денеска ќе разговарам со управата на Пелистер - Јошко Петковиќ

Прочитај повеќе

Пелистер ја загуби голеадата во Битола

ПЕЛИСТЕР - МЕТАЛУРГ 37-41 (21-17)

Прочитај повеќе

Пелистер го жртвуваше Купот

Пелистер целиот фокус ќе го има кон домашниот шампионат

Прочитај повеќе