Вести што го содржат тагот Пелистер

Петковиќ: Човечки (е) да се разделиме со Пелистер

Денеска ќе разговарам со управата на Пелистер - Јошко Петковиќ

Прочитај повеќе

Пелистер ја загуби голеадата во Битола

ПЕЛИСТЕР - МЕТАЛУРГ 37-41 (21-17)

Прочитај повеќе

Пелистер го жртвуваше Купот

Пелистер целиот фокус ќе го има кон домашниот шампионат

Прочитај повеќе

Пелистер настрада во дербито

Е. РАБОТНИК - ПЕЛИСТЕР 32-25 (18-9)

Прочитај повеќе

Избегната сензација: Металург со пресврт до бодови

Металург се врати од минус пет и стигна до прва првенствена победа

Прочитај повеќе