Вести што го содржат тагот Пелистер

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Пелистер игра Челинџ Куп

Битолчанките решија двата меча да ги играат на гостински терен

Прочитај повеќе

Бутел со празна мрежа од Охрид

Одиграни два натпревара од машката Супер лига

Прочитај повеќе

KOНЕЧНО: Се фузираа Пелистер и Еурофарм

Битола има два нови ракометни клуба

Прочитај повеќе

Страотен пораз на Пелистер во Швајцарија

Само еден гол го делеше Пелистер од израмнување на неславниот рекорд од 2005 година

Прочитај повеќе

Tабанге си најде клуб во Франција

Дресот на Пелистер го замени со дрес на француски клуб

Прочитај повеќе