Вести што го содржат тагот Пелистер

KOНЕЧНО: Се фузираа Пелистер и Еурофарм

Битола има два нови ракометни клуба

Прочитај повеќе

Страотен пораз на Пелистер во Швајцарија

Само еден гол го делеше Пелистер од израмнување на неславниот рекорд од 2005 година

Прочитај повеќе

Tабанге си најде клуб во Франција

Дресот на Пелистер го замени со дрес на француски клуб

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Супер лига, трето коло

Денеска се игра трето коло од македонската Супер лига

Прочитај повеќе

Бутел со победа го затвори првото коло

Комплетирано првото коло во Супер лигата

Прочитај повеќе