Вести што го содржат тагот Пелистер

Вардар и Е. Пелистер договорија мегдан

Викендов ќе уживаме во првата голема битка за титула

Прочитај повеќе

E. Пелистер и Т. Пролет одат на Фајналфор

Познати се двајца патници на Фајналфор, другите двајца се (лесно) предвидливи

Прочитај повеќе

Закажани две финалиња во Куп на Македонија

Викендов се играат дуелите од групната фаза од Куп на Македонија

Прочитај повеќе

Ново лице на Е. Пелистер, Нексе немаше шанса

Битола повторно дише во ракометен ритам, Е. Пелистер изгледа поинаку под водство на Јовиќ

Прочитај повеќе

Најде ли Пелистер тандем за титула?

Скандинавскиот ракомет е заменет со домашен

Прочитај повеќе