Вести што го содржат тагот Пелистер

Актуелно

Денеска прв судир на Е. Пелистер и Металург!

Денеска ќе се одигра првиот контролен натпревар во Македонија

Прочитај повеќе

Meталург против Е. Пелистер на премиерата во Струга

Распоред на натпреварите на турнирот во Струга

Прочитај повеќе

Тргнаа и битолчани, што можеме да очекуваме од нив?

Заврши паузата за битолчани, екипите веќе се на терен и почнува најтешкиот период, физички подготовки

Прочитај повеќе

Жестока конкуренција за Е. Пелистер во ЛШ

Списокот е готов, прв поглед и шансите на Е. Пелистер да игра во ЛШ избледуваат

Прочитај повеќе

Битола има четири години рок, потоа нема ЛШ

На Битола и треба поинаква сала и има четири години рок да најде решение

Прочитај повеќе