Вести што го содржат тагот Џурасик Ворлд

JURASSIC WORLD 2: Се враќа и Џеф Голдблум

Петтото продолжение од сагата со диносаурусите треба да се појави во јуни 2018. Еден од главните ликови прифати повторно да се појави во филмот

Прочитај повеќе

BOX OFFICE: Кој филм досега заработил најмногу?

Кој филм досега заработил најмогу пари? Војна на ѕвездите заработил најмногу во САД, но во светот друг филм ја има славата

Прочитај повеќе