Вести што го содржат тагот Пролет

Бутел ги однесе бодовите од дербито

Дербито во Скопје во знакот на гостинскиот тим

Прочитај повеќе

(ЛИНК) Супер лига: Т. Пролет и Бутел на големо дерби

Два скопски тима ќе го одбележат денешниот ден на домашната сцена

Прочитај повеќе

Дербито за Т. Пролет, Е. Пелистер сигурен со Металург

Т. Пролет го совлада Охрид, Е. Пелистер убедлив со Металург

Прочитај повеќе

Т. Пролет со цел плен од Автокоманда

Т. Пролет подобар од Металург во првото коло од Супер лигата

Прочитај повеќе

Металург со 10 играчи против Т. Пролет

Металург вечерва сериозно ослабен ќе игра на натпреварот со Т. Пролет

Прочитај повеќе