Популарни вести

Каде отиде женскиот ракомет? Норвешка се прошета до полуфинале

Норвешка стигна до полуфиналето на СП каде што беше запрена од Шпанија. Но, што значи за женскиот ракомет полуфиналето на Норвешка

Прочитај повеќе

Криштопанс највисок, Македонија без двометраш на ЕП

Кои се највисоките играчи што ќе се појават на ЕП 2020

Прочитај повеќе

Што се случи со балканските центри?

Балканските ракометни центри се пред колапс, екипите што треба да произведат играчи, не можат да минат ниту едно коло во Европа

Прочитај повеќе

ПОГЛЕД КОН ВЕЛЕЊЕ: Кој е Горење, противникот на Металург

Металург имаше добра ждрепка, но не може да се оквалификува како фаворит за пласман во групната фаза на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

КОЛУМНА ДРАГАН ЃУКИЌ: Ко не слуша песму...

Трет и последен дел од колумната на Драган Ѓукиќ посветена на кадетскиот мундијал во Македонија

Прочитај повеќе