Нови вести

(ФОТО) Кастратовиќ засука ракави

Новиот тренер на Металург го одржа првиот тренинг во Автокоманда

Прочитај повеќе

Австрија тестира силен и изменет тим

Противникот на Македонија во Неделата на ЕХФ ќе игра против Србија и Холандија

Прочитај повеќе

Кузмановски не игра затоа што не знае јазик!

Тренерот на Магдебург одговори на критиките зошто македонскиот играч грее клупа

Прочитај повеќе

Ќе биде жешко: Веспрем ја распродаде Арената за Вардар

Нема веќе билети за саботниот меч во Веспрем Арена

Прочитај повеќе

ПОГЛЕД КОН ВЕЛЕЊЕ: Кој е Горење, противникот на Металург

Металург имаше добра ждрепка, но не може да се оквалификува како фаворит за пласман во групната фаза на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе