Вести од Занимливости

Германија спрема рекорд - 50.000 гледачи на ракомет

На кои натпревари досега имало најмногу публика?

Прочитај повеќе

Келце со јапонски манири

Чиста соблекувална, честитка и пиво

Прочитај повеќе

Се обложувал, па се чуди зошто го суспендирале

На поранешен шведски репрезентативец требаше да му нацртаат што не смее

Прочитај повеќе

Даде повеќе голови отколку што има години

Најголемиот ракометен талент во светот е Кико Кошта од Португалија

Прочитај повеќе

Палицка јуниор: Татко ми е добар, ама Ландин е малку подобар

Синот на Андреас Палицка ја украда славата по враќањето на „златните“ Швеѓани

Прочитај повеќе