Вести од Занимливости

Даре Кондев ја откри и ТАА љубов

19 годиниот ракометар на Металург и по 20 часови дневно работеше на својот таен проект и вчера ја промовираше својата прва книга

Прочитај повеќе

ЕП 2020: Само женски судии на ЕП Данска и Норвешка

Агендата на ЕХФ е исполнета. На ЕП нема да има машки судии

Прочитај повеќе

Путин го вметна ракометот во основните школи

Над 15 милиони основци во Русија ќе имаат и ракомет на часовите по физичко

Прочитај повеќе

Турски хакери го уценувале селекторот на Данска

Хакерите му барале пари на селекторот на Данска за да му ги вратат профилите

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Дали е ова гол на годината?

Гол каков што ретко се гледа беше постигнат во шампионатот на Украина

Прочитај повеќе