Вести од Занимливости

PLAY OF THE DAY - Дамјан Митев, новата надеж на РК Алкалоид (ВИДЕО)

На дуелот со Вардар Неготино, 17 годишен ракометар на Алкалоид доби важна улога на теренот

Прочитај повеќе

PLAY OF THE DAY- Цепелинот на Мартин Серафимов (ВИДЕО)

Голот со кој Мартин Серафимов му донесе пласман во финалето на групата на РК Алкалоид

Прочитај повеќе

PLAY OF THE DAY: Мбапе виде супер ракометно дерби

Каква е врската на фудбалскиот суперстар со ракометот

Прочитај повеќе

PLAY OF THE DAY: Mитревски vs Дибиров (ВИДЕО)

Се сретнаа Порто и Загреб, се сретнаа Митревски и Дибиров

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кога Диви ќе „здиви“

Легендарниот македонски голман Петар Ангелов Диви го оправда својот прекар на натпреварот со Радовиш

Прочитај повеќе