Вести од Занимливости

ФОТО: ПС Турнир на Металург во автобусот

Не е здодевно во автобусот на Металург

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Се степаа ракометарките на Херсон и Реал

Невообичаена сцена од женскиот ракомет. Се степаа ракометарките

Прочитај повеќе

Радуловиќ стана професор по спорт

Поранешната ракометарка на Кометал Ѓ. Петров и македонската репрезентација направи чекор напред во животот и кариерата

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Ниту може, ниту треба поинаку, Лазаров е МВП

Погледнете кој е МВП во првите две кола од Квалификациите за ЕП 2022

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кога не оди, бадијала и на глава паѓање

Понекогаш навистина не оди, па не оди

Прочитај повеќе