Вести од Занимливости

Доминира Неагу, но една е Ања Андерсен

Данската ракометарка само еднаш станала играч на годината, но тоа го направи на уникатен начин

Прочитај повеќе

ФОМИНА: Загубениот пасош и кучето од Македонија

Руската ракометарка ќе го памети Скопје додека е жива

Прочитај повеќе

Вујо на „удар“ во Србија

Вујовиќ ја нападна власта, таа го враќа ударот

Прочитај повеќе

Поранешен селектор на Македонија издаде книга

Нова книга и продолжување на 10 годишниот проект „Handball4all“ ја пополнија корона празнината во работата на познатиот тренер

Прочитај повеќе

ВИДЕО: ЕХФ има и нова химна

ЕХФ се ребрендираше, ново лого, нови пехари, нова ЛШ, нов веб сајт и... нова химна

Прочитај повеќе