Вести од Занимливости

Тоа е Кил: Три тренери за 33 години!

Како работи можеби најголемиот клуб во ракометниот свет

Прочитај повеќе

Беше играч на 20 век, сега е селектор во чуден спорт

Магнус Висландер има сосема поинаков тренерски предизвик

Прочитај повеќе

Микел Хансен со приватен авион слета во Алборг

Најголемата данска ѕвезда му се приклучи на новиот дрим тим

Прочитај повеќе

ФОТО: Играчи што „бодат“ очи на СП

На мундијалот во Скопје има неколку играчи што се истакнуваат со своите физички предиспозиции

Прочитај повеќе

Ла каса де Хендбал

Македонија во јануари ќе си има работа со репрезентација што тргнува по нов модерен пат

Прочитај повеќе