Вести од Занимливости

Поранешен селектор на Македонија издаде книга

Нова книга и продолжување на 10 годишниот проект „Handball4all“ ја пополнија корона празнината во работата на познатиот тренер

Прочитај повеќе

ВИДЕО: ЕХФ има и нова химна

ЕХФ се ребрендираше, ново лого, нови пехари, нова ЛШ, нов веб сајт и... нова химна

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Како се станува „чирлидер“ на Мешков Брест

Мешков Брест ги почасти навивачите со видео од кастингот за чирлидерки на тимот

Прочитај повеќе

„Раката“ замина во историја, ЛШ има нов пехар

Како дел од ребрендирањето на ЕХФ, во ЛШ е унифициран нов шампионски пехар

Прочитај повеќе

Кил го обиколи светот за седум месеци

Кил пресмета колку километри минал за само седум месеци во корона сезоната

Прочитај повеќе