Вести од Ракомет Микс

Пензионери што би ја освоиле ЛШ

Годинава во ракометна пензија одат големи имиња

Прочитај повеќе

Голден Арт КЛ7 слави влез во Супер лига

Следната сезона во Супер лигата ќе игра и ланскиот ракометен дебитант

Прочитај повеќе

ЕХФ има проблем: Норвешка не гарантира за ЕП 2020

На трети декември во Данска и Норвешка треба да почне женското сениорско ЕП, но прашање е дали ќе биде така

Прочитај повеќе

Малер играч: Се повреди без да игра

Норвежанецот нема среќа, повторно е повреден

Прочитај повеќе

Се растури данската судиска двојка

Важеа за едни од најдобрите светски судии, но не издржаа

Прочитај повеќе