Вести од Ракомет Микс

И во Романија нема шампион, извиси ЧСМ Букурешт

Романија нема да прогласи шампиони, ќе се важат ланските резултати

Прочитај повеќе

Балтичка лига без Финци и Белоруси

На Балтичките држави не им одговараше конкуренцијата

Прочитај повеќе

Пензионери што би ја освоиле ЛШ

Годинава во ракометна пензија одат големи имиња

Прочитај повеќе

Голден Арт КЛ7 слави влез во Супер лига

Следната сезона во Супер лигата ќе игра и ланскиот ракометен дебитант

Прочитај повеќе

ЕХФ има проблем: Норвешка не гарантира за ЕП 2020

На трети декември во Данска и Норвешка треба да почне женското сениорско ЕП, но прашање е дали ќе биде така

Прочитај повеќе