Вести од Ракомет Микс

Актуелно

Без место во ЛШ: Се потрошија кредитите од ЖРК Вардар

Женските клубови запишаа пад од седум места на ранг листата

Прочитај повеќе

ПРВ БАЛКАНСКИ МЕЧ: Противник на Вардар ја симна пајажината

Прекината е корона паузата, одигран првиот меч на Балканот

Прочитај повеќе

Барса е скептик дека ќе се игра Ф4 и првенство!

Тренерот на каталонскиот клуб изрази сомнеж дека се ќе биде во ред претстојната сезона

Прочитај повеќе

Трет играч на Келце е во аут

По Каралек и Трастарсон, потенцијално многу сериозен проблем би можел да има Анхел Фернандез

Прочитај повеќе

КЛ7 пријави двајца позитивни на Ковид 19

Двајца ракометари на Голден Арт КЛ7 се позитивни на Ковид 19

Прочитај повеќе