Вести од Планета ракомет

ВИДЕО: Солзите на Талант, емотивно празнење во Келце

ВИДЕО: Погледнете како изгледаше соблекувалната на Келце по поразот во финалето на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ЕХФ одбра Ол Стар тим од Лигата на шампионите

ЕХФ ги одбра најдобрите во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Кој е најдобриот стрелец на „Ф4“ Келн?

Келн е посебно поглавје во европскиот ракомет. Дали знаете кој има постигнато најмногу голови во Ланксес Арена?

Прочитај повеќе

Стајнс потпишал за Келце, па се пишманил

Претседателот на Келце објави детали за неговата неколкунеделна Твитер акција

Прочитај повеќе

Татран ќе игра во Чешка, но не и во СЕХА

Единствениот клуб од Словачка вреден за внимание, повлекува големи потези

Прочитај повеќе