Вести од Планета ракомет

ВИДЕО: Простувањето на Лазаров со Нант

Кирил Лазаров го одигра последниот меч во салата на Нант

Прочитај повеќе

Сагосен го пропушта и СП 2023!

Шест до осум месеци е паузата што докторот на Кил ја предвидува за норвешкиот ас Сандер Сагосен

Прочитај повеќе

Аларм во Кил: Се повреди Сагосен!

Норвешкиот ас не го доврши мечот со Хамбург

Прочитај повеќе

Ѓер против шампионот во финале

Норвешкиот тим ќе ја брани круната

Прочитај повеќе

Првиот пехар слави петти роденден!

На денешен ден пред пет години Вардар за прв пат стана европски шампион

Прочитај повеќе