Вести од Планета ракомет

Вести: Данска одбра „жени“ место „дами“, ново име за Келце...

Краток преглед на случувањата низ ракометна Европа

Прочитај повеќе

Американски квалификации за СП 2023

Следната недела во Мексико ќе се играат квалификации за СП

Прочитај повеќе

„Не“ за Руси и Белоруси, „Да“ за Келн до 2026

Кратки вести од европскиот ракомет по Фајнал фор турнирот во Келн

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Солзите на Талант, емотивно празнење во Келце

ВИДЕО: Погледнете како изгледаше соблекувалната на Келце по поразот во финалето на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ЕХФ одбра Ол Стар тим од Лигата на шампионите

ЕХФ ги одбра најдобрите во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе