Вести од Планета ракомет

13 години од убиството на пикерот Козма

На денешен ден пред 13 години Веспрем беше завиен во црно

Прочитај повеќе

На сред сезона објави крај на кариера

Поранешен ракометар на Металург реши да ја заврши кариерата на само 29 години

Прочитај повеќе

Вујо има нов клуб, ќе води женски тим?

Поранешниот тренер на Вардар пред нов и поинаков предизвик

Прочитај повеќе

Ч. Медведи добиja покана од СЕХА

Рускиот шампион разгледува опција за настап во меѓународното натпреварување од следната сезона

Прочитај повеќе

Шест нови „мастер коуч“ тренери од Македонија

Лиценца од типот „мастер коуч“ добија шест нови познати имиња од Македонија

Прочитај повеќе