Вести од Планета ракомет

Пачковски не сака назад во Мешков

Ситуацијата во Украина ќе измеша многу регулативи во ракометниот спорт

Прочитај повеќе

Украински клуб се пресели во Чешка

Украинките пешки и без тренер ја минале границата и до понатаму, ќе живеат и тренираат во Чешка

Прочитај повеќе

Србија и Русија нема да играат, Петковиќ на преговори во Москва

Ракометни вести, Петковиќ останува во „зборнаја“, откажани дуели...

Прочитај повеќе

Кој ќе биде најдобар ИХФ играч за 2021?

Нема да има нај играч за 2020, но ќе има за 2021. ИХФ ги објави кандидатите

Прочитај повеќе

Шебетиќ: Пред да слетаме - згасна аеродромот!

Како хрватскиот играч, член на Мотор Запорожје заглави во Украина

Прочитај повеќе