Вести од Планета ракомет

Актуелно

ВИДЕО: Класично „испраќање“ по семки

Словенката Ана Грос одигра потег што вреди да се погледне повеќе пати

Прочитај повеќе

Прими 37 гола, но го реши мечот

Келце и Кил одиграа меч на кој „паднаа“ 77 гола

Прочитај повеќе

Стојановиќ објави список на кадетска репрезентација

Кадетите ќе тестираат во Подгорица

Прочитај повеќе

Данскиот пивот го пропушта мундијалот

Му се предвидува пауза од околу една година

Прочитај повеќе

Официјално: Нева стана Зенит

Ракометниот клуб Нева Санкт Петербург денеска се ребрендираше и ќе настапува под капата на спортското друштво Зенит

Прочитај повеќе