Вести од Планета ракомет

Актуелно

ИХФ: Само вакцинирани ќе смеат да играат на СП Македонија (У18)

Светската ракометна федерација денеска објави протокол за заштита од Ковид 19 за годинешните активности

Прочитај повеќе

Барса е огледало на пораз на ракометот

Најдобриот тим во последната деценија има ужасно низок рејтинг дома

Прочитај повеќе

Кил остана без Пекелер

Еден од клучните ракометари на Кил се повреди на дуелот со ПСЖ

Прочитај повеќе

Манасков ќе игра на „Ф4“ во Келн

Веспрем го елиминираше данскиот шампион Алборг и се пласираше на Фајнал фор турнирот во Келн

Прочитај повеќе

Вујо ја почна мисијата во Иран

Веселин Вујовиќ на нова задача, во Иран

Прочитај повеќе