Вести од Спорт

ТРАНСФЕРИ, КРАТКИ ВЕСТИ: Барса ќе мора да плати за новиот пивот...

Мај е поприлично бурен месец, доаѓа вториот бран

Прочитај повеќе

Ристовска ќе игра во ЛШ следна сезона

ЦСКА Москва не успеа да стигне до пласман на ЛШ, но конкурентите и направија услуга

Прочитај повеќе

Лазаров се враќа во ЛШ

Нант ќе биде предложен како прв кандидат за вајлд карта за ЛШ од Франција

Прочитај повеќе

Ќе чекаме за вајлд карта до ноември

Македонија има добри шанси да добие покана за настап на СП, но секој ден има се повеќе ривали

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Балинген се потсети и се поздрави со Талески

Денеска е денот на Филип Талески во Балинген. Цел ден клубот објавува видеа и фотографии од македонскиот ас.

Прочитај повеќе