Вести од Актуелно

​ШАХ: Моника Стојковска и Филип Панчевски со победа ја започнаа одбраната на титулата

Првенство на Македонија во шах

Прочитај повеќе

Чкембари ќе навиваат, ама не во сала

Чкембари ќе навиваат, но не во сала

Прочитај повеќе

Аеродром, домаќин на Ф4 за пионери

Познати полуфиналните парови во пионерска конкуренција

Прочитај повеќе

ФОТО: Брестовац нов селектор на ОАЕ

Македнскиот тренер беше официјално претставен во Обединетите Арапски Емирати

Прочитај повеќе

Четврток е денот за ждрепка за Куп

Во четврток ќе дознаеме кој против кого ќе игра во Купот на Македонија во Охрид

Прочитај повеќе