Вести од Актуелно

Пресврт на Порто, Митревски одмораше

Први бодови на Порто во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Грчевски е нов в.д селектор на Македонија

Женската репрезентација доби в.д селектор за следниот квалификациски циклус

Прочитај повеќе

Пешевски: Благодарност до публиката, потребна е поддршка

Само со поддршка ќе бидеме посилни - Пешевски

Прочитај повеќе

Алкалоид ќе учествува на Светскиот сениорски екипен шампионат за ветерани за 2023 година

Најсилното шаховско натпреварување за сениори/ветерани во светот, ќе се одржи од 18 до 29 септември, во хотел Изгрев (Струга).

Прочитај повеќе

Денеска игра Е. Пелистер во ЛШ, КАДЕ ДА ГЛЕДАТЕ

Денеска се игра меч од Лигата на шампионите во Битола

Прочитај повеќе