Вести од Актуелно

КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ: Вардар Неготино - Голден Арт (18:00)

Второ коло од машката македонска Суперлига

Прочитај повеќе

КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ: Струга - Куманово (17:00)

Второ коло од македонската машка ракометна Суперлига

Прочитај повеќе

КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ: Аеродром - Тиквеш (15:00)

Второ коло од машката ракометна Суперлига

Прочитај повеќе

Членките на ШК Алкалоид ВМ Бела Котенашвили и ИМ Лела Јавакхишвили Светски екипни шампиони!

На штотуку завршеното Светско екипно првенство за жени во Рапид шах што се одигра од 05-12 септември Полска првото место го освои екипата на Грузија, и со тоа вторпат во својата историја стана Светски екипен шампион во Рапид шах.

Прочитај повеќе

Алкалоид претставен во Европската лига

Алкалоид претставен во Европската лига

Прочитај повеќе