Вести од Актуелно

Пелистер се жали на судењето во финалето од Купот

Битолчани сметаат дека Талески требало да добие црвен картон, а тие да добијат седмерец во последниот напад

Прочитај повеќе

Познати учесниците на кадетскиот фајналфор

Четири екипи ќе се борат за пехарот во кадетска конкуренција

Прочитај повеќе

Огреа сонце во Аеродром, суперлигата е на еден чекор!

Аеродром е на чекор до директен пласман во најсилната конкуренција

Прочитај повеќе

Шахистите на ШК Алкалоид повторно со шампионските титули

Отворено првенство на Македонија

Прочитај повеќе

ШАХ: Станојоски и Михов со победи се вратија во водечката група

Отворено првенство на Македонија

Прочитај повеќе