Вести од Актуелно

Отворен меѓународен турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД 2023

Одржан шаховскиот турнир - Алкалоид 2023

Прочитај повеќе

Нова акција на кадетите, познат тимот за дуелите со Романија

Кадетската репрезентација на Македонија, односно играчи родени 2004 и помлади ќе има нов тест

Прочитај повеќе

Савевски одбра тим за дуелите со Турција

Савевски одбра тим за следната репрезентативна акција

Прочитај повеќе

Топ вести: Јованка ќе се трка со Неагу и догодина, Данците без 11 „златни“ со Германија, трансфери

Селектирани вести, занимливости и последни трансфери и трансфер најави

Прочитај повеќе

Мотор одигра една сезона во Германија, но што сега?

Судбината на украинскиот клуб повторно е на конец

Прочитај повеќе