Вести од Актуелно

Алкалоид го почна Светското екипно првенство со убедлива победа

Шахистите на повеќекратниот македонски шампион, ШК Алкалоид, го стартуваа настапот на Светското екипно првенство за сениори во Струга со беспрекорен триумф

Прочитај повеќе

Хорхе Македа два месеца во „аут“

Поранешниот вардарец, заработи повреда на коленото

Прочитај повеќе

Нигериецот Обина од Тиквеш на поштеда

Нигерискиот бек се повреди и ќе мора да паузира

Прочитај повеќе

Мелгард: Алборг може да има „проблем“

Данскиот клуб има премногу добри ракометари

Прочитај повеќе

Надополнет списокот со тренери со лиценца

Списокот со тренери кои имаат лиценца е речиси финален

Прочитај повеќе