Вести од Трансфери

Беше тренер на Македонија, сега ќе ја тренира Бенфика

Хота Гонзалез по пет години асистирање на Раул ќе води самостојно ќе води тим и тоа голем тим

Прочитај повеќе

Арсеновски оди во Амичитија

Пивотот на Е. Пелистер 2, во продолжение на сезоната ќе игра во Швајцарија

Прочитај повеќе

Го дадоа Кузмановски, го задржаа Кулеш

Хановер ја закрепни екипата за следната сезона

Прочитај повеќе

Волк ќе ги чува зебрите, Кил го бара назад Андреас Волф

Германскиот голман би можел да се врати во претходниот клуб

Прочитај повеќе

Алборг купува шведска ѕвезда, ГОГ исто така

Двата дански клуба не штедат пари за следната сезона

Прочитај повеќе