Вести од Трансфери

Топ вести: Колку ќе заработи ГОГ од Питлик? Од најголема надеж до втора лига

Селектирани вести, занимливости и трансфери

Прочитај повеќе

Парондо бара уште еден екс вардарец

Шпанскиот тренер има голема желба да носи играчи што играле во Вардар

Прочитај повеќе

Повторно селектор: Брестовац пред потпис со ОАЕ

Поранешниот селектор Данило Брестовац е пред преземање на клупата на една азиска репрезентација

Прочитај повеќе

Пастор на нова мисија, станува селектор

Десет години водеше една екипа, а сега одново се враќа на репрезентативна работа

Прочитај повеќе

Аеродром го активираше Кизиќ, засилени кон Супер лига

Ново име на голот на амбициозниот прволигаш

Прочитај повеќе