Вести од Трансфери

Актуелно

Парондо ги освежи: Два нови договора во Мелзунген

Двајца ракометари ја продолжија верноста кон бундеслигашот Мелзунген

Прочитај повеќе

Јагањац позираше за Келце

Поранешниот играч на Металург, по стапките на Циндриќ, Карачиќ, Душебаев

Прочитај повеќе

Противник на Е. Пелистер се засили со најдобриот стрелец во Словачка

Најдобриот стрелец од шампионатот на Словачка се сели во Атина

Прочитај повеќе

Вртелешка: Сите голмански трансфери

Селектиравме десетина најавени трансфери на голмани за следната сезона

Прочитај повеќе

Шамбери најде замена за Портнер

Францускиот клуб беше на шопинг во Загреб

Прочитај повеќе