Вести од Трансфери

Актуелно

Се разделија Парондо и Египет

Со завршувањето на СП, заврши и љубовта меѓу Парондо и Египет

Прочитај повеќе

Раул останува тренер на ПСЖ

Пари Сен Жермен реши да го задржи тренерот уште две сезони

Прочитај повеќе

Кореја му се „заблагодари“ на екс вардаровиот тренер

Ким Расмусен, своевремено тренер на ЖРК Вардар не издржа долго на Далечниот Исток

Прочитај повеќе

Скопскиот „МВП“ потпиша за Монпеље

Најдобриот играч од кадетскиот мундијал одржан во Скопје направи голем трансфер

Прочитај повеќе

И Египет го бара Душебаев за селектор

Киргистанецот има понуди од сите страни

Прочитај повеќе