Вести од Ракометни трансфери

Актуелно

Вујовиќ се раздели со Загреб, но не поради Вардар

Веселин Вујовиќ не е веќе тренер на Загреб, но не е Вардар причината за нивната разделба

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Нов дил за Деревен, нова корона „жртва“ во Берлин

Серија на трансфери во Европа

Прочитај повеќе

ЦСКА ја олабави конкуренцијата на Ристовска

Една екс вардарка си оди од екипата на ЦСКА Москва

Прочитај повеќе

Саздовска се сели во Романија

По две години во Германија, македонската репрезентативка оди во нов клуб

Прочитај повеќе

Јохансон трет пат си оди од ЧСМ Букурешт

Непотизмот на крајот победува - Пер Јохансон

Прочитај повеќе