Вести од Ракометни трансфери

Вујовиќ се раздели со Загреб, но не поради Вардар

Веселин Вујовиќ не е веќе тренер на Загреб, но не е Вардар причината за нивната разделба

Прочитај повеќе

Mартинс во Вардар, дали е (не)возможна мисија?

Порто нема намера да го ослбоди централниот бек што го бара Вардар

Прочитај повеќе

Марко Вујин си оди од Спортинг

Уште еден десен бек станува слободен играч

Прочитај повеќе

Бундес играчи без клуб: Бекови, пикери, голмани...

Кои играчи во Бундес лига се слободни агенти

Прочитај повеќе

„Тепачка“ за голманот на Влчеа

Најмалку три екипи се обидуваат да дојдат до потпис на романскиот голман

Прочитај повеќе