Вести од Ракометни трансфери

Нова „конкуренција“ за Ристовска во ЦСКА

Рускиот клуб ангажираше уште еден играч на десната крилна позиција

Прочитај повеќе

Иракли веднаш најде нов клуб

Грузиецот експресно најде нов клуб по разделбата со Металург

Прочитај повеќе

Старо-нов партнер на голот за Томовски

Мартин Томовски и следната сезона ќе ја дели минутажата со истиот соиграч

Прочитај повеќе

Аеродром со нов договор за пикерот

Аеродром денеска се договори за продолжување на соработката со играчот од линијата

Прочитај повеќе

Словенечка легенда, нов соиграч на Пешевски

Преглед на трансфери и кратки вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе