Вести од Ракометни трансфери

Тешеира потпиша за Металург, но се искомплицира

Се искомплицира трансферот на Бразилецот во Металург

Прочитај повеќе

Алиловиќ продолжи договор со Пик Сегед

Хрватскиот голман, остана верен на ПИК Сегед

Прочитај повеќе

ВЕСТИ: Разделба со играчот на векот, „егзодус“ во Рапид...

Кратки вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Т. Пролет го задржа Андоновски

Скопскиот тим го задржа најдобриот играч

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Купуваше Тиквеш, тренери се менуваат во Романија, Полска...

Краток преглед на последните трансфери и најави за трансфери

Прочитај повеќе