Вести од Ракометни трансфери

Актуелно

ОД ПЕТ НА ДВЕ: Уште едно десно крило замина од Загреб

Трето десно крило си замина од екипата на ППД Загреб

Прочитај повеќе

Кадетската надеж потпиша за Голден Арт КЛ7

Талентираниот кадетски репрезентативец следната сезона ќе игра во Супер лига

Прочитај повеќе

Трансфери: Договори за двајца екс пелистерци, АЕК колонизиран...

Преглед на трансфери од машкиот ракомет во Европа

Прочитај повеќе

Металург крена раце од Јотиќ

Хрватот не е веќе на списокот на потенцијални засилувања за Металург

Прочитај повеќе

Прилеп го промовираше Чурлевски

Прилеп го официјализираше трансферот на Филип Чурлевски

Прочитај повеќе