Вести од месец Август, 2022

Алкалоид во финале во Нант!

Екипата на Алкалоид до 16 години ќе игра во финалето на турнирот во Франција

Прочитај повеќе

Ал Ахли преку ППД Загреб до пехар во Добој

Египетскиот тим го освои најстариот турнир

Прочитај повеќе

Битолчани имаат шанса, достижна негатива од Австрија

Битолчани се враќаат дома со достижна негатива од првиот меч во Европската лига

Прочитај повеќе

Алкалоид со пет од пет до полуфинале во Нант!

Алкалоид победи на сите пет натпревари во групната фаза и се пласираше во полуфиналето на турнирот во Нант

Прочитај повеќе

Струга и Прилеп по финале

Седми меморијален турнир „Миле Нешкоски“

Прочитај повеќе