Вести од месец Август, 2022

ЕЛ: Романски бродолом во Шведска

Одиграно првото коло од квалификациите за Европската лига

Прочитај повеќе

Роденденска доминација на Веспрем

Веспрем ги испрати поразени екипите на Флензбург и Кил

Прочитај повеќе

Алкалоид заврши со настапот во Белград

Алкалоид заврши со настапот на турнирот во Белград

Прочитај повеќе

Алкалоид е победник на турнирот во Нант!

Младата екипа на Алкалоид го освои турнирот што се одржа во Нант, Франција

Прочитај повеќе

Голден Арт е победник на меморијалот „Гоце и Томе“

Заврши меморијалниот турнир во Богданци

Прочитај повеќе